Description
| Style Number | 2569 |
|---|---|
| Collection | Amore |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Short |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Double Monofilament, Lace Front |
| Cap Size | Average |
| Color Shown | Mulberry Brown, Smoky Gray-R |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 4.72″ (12 cm) |
| Crown | 11.02″ (28 cm) |
| Nape | 3.93″ (10 cm) |
| Weight | 4.12 oz (117 g) |
Available Colors
Toasted Brown
Sugar Cane-R
Spring Honey-R
Smoky Gray-R
Silver Stone
Plumberry Jam-LR
Mulberry Brown
Mochaccino-R
Melted Marshmallow
Marble Brown-R
Maple Sugar-R
Illumina-R
Honey Brown - R
Ginger Brown
Dark Chocolate
Crimson-LR
Creamy Toffee-R
Creamy Blond
Bubblegum-R
Auburn Sugar-R









Reviews
There are no reviews yet.