Description
| Style Number | 2544 |
|---|---|
| Collection | Amore |
| Product Type | Full Wig |
| Hair Length | Long |
| Hair Texture | Straight |
| Hair Type/Fiber | Synthetic |
| Cap Construction | Double Monofilament |
| Cap Size | Average |
| Color Shown | Iced Mocha-R |
| Bangs | Yes |
| Fringe | 5.5″ (14 cm) |
| Crown | 9.5″ (24 cm) |
| Nape | 13.0″ (33 cm) |
| Weight | 4.1 oz (116 g) |
Available Colors
Vanilla Lush
Toasted Brown
Spring Honey
Razberry Ice
Mochaccino
Marble Brown
Maple Sugar
Iced Mocha-R
Iced Mocha
Ginger Highlight
Ginger Brown
Expresso
Dark Chocolate
Creamy Toffee-R
Creamy Toffee
Creamy Blond
Copper Glaze
Coffee Latte
Cappucino
Auburn Sugar
Apricot Frost







Reviews
There are no reviews yet.